Nasledovný život – v čom je háčik?


rybársky háčikObčas máme o pokračovaní života (či už prevtelením, alebo spadnutím do neba :D) naozaj neprimeranú predstavu. Akou bola napríklad aj tá moja…

Kráčam si takto po lese a zisťujem, že mám akosi málo energie.
Raňajky slabé, telo už roky podvíživené… chce sa mi ľahnúť si do trávy a len tak z neho odletieť. Veď predsa, čo som nezvládol v tomto živote bude môcť napraviť v tom ďalšom. S novým telom, novou perspektívou, bez emocionálneho balastu, ktorý sa vo mne za tie roky nazbieral.

No áno, ale…

Keby to bolo všetko také jednoduché, robil by to predsa každý. Vrátane “takmer-osvietencov”, ktorí načas stratili trpezlivosť. Prečo to nerobia? Pretože to vôbec nie je tak, ako sa na prvý pohľad môže zdať 😉

Áno, možno si chvíľku oddýchneme niekde v medzi-dimenzii predtým, než pokročíme do ďalšieho opakovania. Ale kde to nové opakovanie začne? Predsa u mimina – ako u každého jedného človeka. A aj keby sme emocionálny balast nemali vpísaný vo svojom frekvenčnom pamäťovom pásme (nezabúdajme, že pamäť nie je v mozgu, mozog je len prijímač a zapisovač – v každom živote ho ale používame na čítanie toho istého média s tými istými dátami, ktoré sa vôbec nemení, aj keď život je to už iný), postupne sa k týmto starým dátam a balastu naisto znova v živote dostaneme. Prečo? Pretože sme si zvolili zvládnuť to, čo sme v predošlom živote nezvládli!

A tak, moji drahí a milovaní Priatelia, zatnime spoločne zuby (najlepšie nie do svojich nechtov, či krkov iných ľudí) a pokúsme sa odbúrať ten nános naučených reakcií z našeho života teraz. Kým vieme, že je to možné a kým sa to ešte dá.

Príležitostí na nápravu chýb máme nekonečné množstvo, ale rovnako máme k dispozícii nekonečno životov, v ktorých ich znova budeme musieť najskôr urobiť.

Nerobme si s našej existencie peklo, v ktorom zažívame stále to isté.
Pohnime sa vpred.

Hneď teraz. A všetci spolu 🙂

Jeden komentár

  1. Frise said,

    19. septembra 2010 o 08:28

    Všichni spolu, jeden pro druhého, každý sám za sebe.


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: